Mikołajki dla Hospicjum – podsumowanie

      W dniu 13 grudnia 2018 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyło się uroczyste zakończenie akcji „Mikołajki dla Hospicjum”, którą zorganizowali Rycerze Kolumba z Rady 15672 w Częstochowie przy współpracy Rycerzy bratnich Rad naszego rejonu i Akcji Katolickiej przy parafii św. Wojciecha BM. W uroczystości uczestniczyli m.in. Rycerze z rodzinami, przedstawiciele firm i instytucji, które wsparły naszą akcję, prywatni sponsorzy oraz osoby, które swą obecnością uświetniły to wydarzenie. Obecne były również media, które otoczyły naszą akcję patronatem medialnym: Tygodnik Katolicki NIEDZIELA, Katolickie Radio FIAT, Radio JASNA GÓRA, Radio JURA i TV ORION. W tym miejscu dziękujemy za rozpropagowanie naszej zbiórki. Dzięki mediom wiadomość o naszej akcji dotarła do ogromnej liczby osób, które zdecydowały się wspomóc Hospicjum.

W czasie akcji zebraliśmy pieniądze w kwocie 11 038,90 (jedenaście tysięcy trzydzieści osiem złotych dziewięćdziesiąt groszy) oraz różnego rodzaju dary rzeczowe, których wartość przekroczyła 10 000 złotych. Cała zebrana kwota i zebrane dary rzeczowe zostały przekazane do Hospicjum. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione materiały służące do opieki nad chorymi dziećmi. Dary rzeczowe zostały rozdzielome do paczek, które otrzymały dzieci w dniach od 3 do 7 grudnia. 

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy wspaarli naszą akcję mikołajkową, ale wymieńmy choć kilka z nich:

PPH Hemar, ISD Huta Częstochowa, PU Rotal, Cukiernia DOROTA, piekarnia U CHŁOPAKÓW, Hurtownia Bambino Fundacja Kuby Błaszczykowskiego LUDZKI GEST, Szkoła Podstawowa nr 42 im. Jana Brzechwy, Gimnazjum nr. 2 im. Pokolenia Kolumbów, Zespół Szkół Społecznych nr1, Przedszkole Sióstr Nazretanek im. Świętej Rodziny, p.Jolanta i Tomasz Pytlakowie, Paweł Nowak, Dariusz Pardela, Franciszek Nowak, Paulina Olbryś i wiele innych osób i firm, którym dziękujemy za otwarte serca….

Mamy nadzieję, że nasza akcja przyniosła chociaż odrobinę uśmiechu na buziach chorych dzieci, które już na początku swojego życia zostały doświadczone przez los…

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu akcji i otwarte serca.

http://czestochowa.niedziela.pl/artykul/39713/Najwazniejsze-jest-serce

AK