13 maj 2018

13 maj 2018. Godziny dopołudniowe.

 Kolejna druga niedziela miesiąca i kolejna Msza rycerska. Kolejna, ale jakże inna od poprzednich. Właśnie na tej Mszy św. Proboszcz naszej parafii, ks. Prałat Stanisław Iłczyk obchodził swój jubileusz 40-lecia posługi kapłańskiej. Jubileusz tym ważniejszy, że w tym roku mija 15 lat od objęcia przez ks. Stanisława stanowiska Proboszcza w naszej parafii. Homilia, którą wygłosił długoletni przyjaciel naszego ks. Proboszcza – ks. Prałat Stanisław Gębka – poświęcona była zarówno wszyskim kapłanom jak i naszemu Proboszczowi i Jego Rodzinie. A za jedyny komentarz niech świadczą łzy wzruszenia przyjaciela naszego Proboszcza.

Po zakończeniu Mszy św. Nastąpił czas składania życzeń Jubilatowi. Wszystkie grupy działające w naszej parafii dołączały do kwiatów życzenia zdrowia, łaski Bożej i wielu jeszcze lat posługi  w naszej parafii. Również i Rycerze z naszej Rady dołączyli się do życzeń, których zwieńczeniem było gromkie VIVAT JEZUS!

 

Przedłużeniem uroczystości Jubileuszu naszego księdza Proboszcza była Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Msza została wspólnie zamówiona przez Akcję Katolicką i Rycerzy Kolumba.

Godziny popołudniowe.

Jako, że  maj, więc w dniu dzisiejszym Procesja Fatimska wyszła na ulice naszej Parafii. A Rycerze Kolumba, jak to w zwyczaju bywa, od godzin porannych ustawiali na ulicach banery z tajemnicami Różańca św. I dekorowali flagami całą estakadę przed kościołem. A w czasie samej procesji Rycerze nieśli figurę Matki Bożej Fatimskiej, wystawili poczet sztandarowy i pomagali w całej asyście. Na zaproszenie odpowiedział i przybył, aby uczestniczyć w procesji podprzeor Jasnej Góry, ojciec Jan Poteralski.

13 maj 2018. Druga niedziela miesiąca… Niby taka sama, ale jakże inna…

 

 

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii…

AK